Čavoj - Branišovice 2009Dátum pridania: 21.07.2009        Po?et zobrazení: 8163          tla?i? ?lánok

Čavoj - Branišovice 2009

V dňoch 18. - 19. júla sa uskutočnila návšteva družobnej obce Branišovice, ktorá sa nachádza v Juhomoravskom kraji.

Návštevy sa zúčastnil starosta obce Ján Novotka, poslanci obecného zastupiteľstva, kontrolór obce, členovia FS Vrchárka, futbalisti TJ Slovan Čavoj a občania obce Čavoj.

Po príchode do Branišovíc ich starosta obce Michal Zima privítal, oboznámil s programom počas návštevy a poprial príjemný pobyt.

Prvý deň počasie veľmi neprialo. Nakoľko od príchodu do Branišovic celý deň pršalo neuskutočnil sa v sobotu tradičný futbalový zápas medzi družobnými obcami.

Zástupcovia našej obce sa zúčastnili výstavy králikov, hydiny a holubov, ktorú v obci organizovala Základná organizácia Českého zväzu chovateľov v Branišoviciach.
V sobotu sa vo večerných hodinách uskutočnila v miestnom kultúrnom dome tanečná zábava. Do tanca hrala skupina M+M. Zábavu obohatila zmesou piesní a tancov FS Vrchárka. 

Druhý deň sa uskutočnil výlet do družobného mesta Staatz v Rakúsku. 
Najskôr sa konal výstup na zrúcaninu hradu a potom sme sa zúčastnili 31. ročníka Parkfestu. Po privítaní starostom obce Staatz Leopoldom Muckom a krátkom občerstvení vystúpila na Parkfeste aj skupina M+M. Spolu s členmi FS Vrchárka potešili prítomných zmesou slovenských ľudových piesní.

Po príchode do Branišovíc sa v popoludňajších hodinách uskutočnil futbalový zápas. Tento rok sme minuloročné víťastvo neobhájili. Zápas Branišovice - Čavoj skončil výsledkom 2:1.
Po zápase sme sa rozlúčili a vydali na cestu domov.

Aj napriek nepriaznivému počasiu počas prvého dňa sa návšteva vydarila a opäť sme prežili pekné chvíle s priateľmi z družobnej obce Branišovice.
O rok dovidenia v Čavoji!

Fotogaléria - Branišovice 2009


Súvisiace odkazy: Obec Branišovice, Zmluva o partnerstve , Rok 2006, Rok 2007, Rok 2008, Rok 2011,

Náhodná fotografia